Příběh BigON

Objevte nové možnosti! BigON – počítače přímo od výrobců, specialista na úsporu peněz při nákupu notebooků a PC

Jsme na trhu od roku 2006 a šetříme peníze díky repasované a předváděcí výpočetní technice. Pomohli jsme více než 39 tisícům zákazníků učinit správné rozhodnutí a získat výrobek nejvyšší kvality za zlomek původní ceny. Prodejem repasovaného a předváděcího IT vybavení jsme jim ušetřili více než 268 800 000 Kč. Díky re-marketingu snižujeme množství elektroodpadu a tímto způsobem jsme ušetřili více než 100-vky tun elektroodpadu.

Úvod. Kdo jsme?

Jmenuji se Milan Staník a jsem zakladatelem a majitelem společnosti BigON-Počítače přímo od výrobců. Od dětství se věnuji počítačům a IT technologiím jako celku a miluji je, tato vášeň začala v roce 1993, kdy mi otec koupil první počítač 286-ku a já mohl hrát hry jako Prince of Persia, Sokoban a jiné…. ;o) 

Jak to vzniklo?

Po absolvování gymnázia jsem pokračoval ve studiu na Vysoké škole báňské - Technické univerzity v Ostravě, kterou jsem v roce 2006 ukončil státní zkouškou a získal titul inženýr. Díky technické škole jsem byl vždy v kontaktu s kvalitní IT technikou a díky škole velmi dobře rozumím požadavkům stavařů, strojařů a technických škol obecně.

Kdy jsme začali?

Právě konec vysokoškolského studia a práce na diplomové práci mě přivedly zpět do světa počítačů, ze kterého jsem krátce "odbočil" ke studiu stavebního inženýrství. Najednou jsem potřeboval dobrý a výkonný notebook, ideálně s úhlopříčkou 17", což byl v roce 2006 docela velký problém, a to hlavně cenově! Hledal jsem buď extra výkonný 17" notebook, nebo mě napadlo něco od LENOVO THINKPAD, který vlastnil můj kamarád, a když jsem se setkal s tímto modelem poprvé, zamiloval jsem se do něj! Problémem byly samozřejmě ceny těchto notebooků, oba vyšly nové na více než 100 000 Kč, a to bylo trochu moc. Po dlouhé době jsem narazil na řešení a pořídil jsem si svůj vysněný notebook za méně než polovinu jeho běžné ceny – konkrétně předváďecí kus HP PAVILION ZD7000, a poté jsem si koupil i Lenovo ThinkPad T42, a tak se mi podařilo mít přístup k oběma vysněným zařízením.

A proč to píšu tak obsáhle, protože v roce 2006 se mi podařilo najít způsob, jak si zajistit špičkové počítačové vybavení za zlomek původní ceny! A díky této zkušenosti jsem se naplno vrátil do světa počítačů a od té doby v něm zůstávám. Objevil jsem svět repasovaných a předváděcích zařízení, a díky tomu pomáháme klientům ušetřit více než 72 % oproti původní ceně! A proto OBJEVTE NOVÉ MOŽNOSTI, jak vlastnit výrobky nejvyšší kvality za zlomek původní ceny!

A co dnes?

Do dnešního dne jsme pomohli více než 39.440 zákazníkům. Zároveň jsme jim pomohli ušetřit více než 268.800.000 Kč při nákupu jejich vysnených notebooků a počítačů (11.200.000 €). Celý příběh v podstatě začal v létě 2006 v České republice a dnes, 1. 10. 2022, můžeme s radostí oznámit, že jsme se vrátili na místo, kde tato myšlenka vznikla. Věřím, že se nám podaří získat přízeň našich zákazníků a budeme pro ně stabilní oporou při nákupu repasovaných a předváděcích zařízení.

Ing. Milan Staník - majitel společnosti BigON s.r.o.